خوردن و آشامیدن

نمک تصفیه شده یا طبیعی؟

نظر اساتید بزرگ طب اسلامی ، سنتی و محققان خارجی در مورد نمک

نان و نمک هر دو جایگاه ویژه ای در فرهنگ ایران و اسلام دارند، این را می توان از عبارت معروف “ما نان و نمک همدیگر را خوردیم” فهمید. اما مصرف نمک خود دارای نکاتی است که باید به آن توجه کرد، از جمله نوع و میزان نمک مصرفی.

انواع نمک

۱. نمک تصفیه شده

نمک تصفیه شده به نمکی گفته می‌شود که طی فرایندهای شیمیایی ناخالصی فیزیکی از آن حذف می‌شوند. در این حالت نمک تنها حاوی سدیم و کلر است و در مراحل بعدی مواد معدنی دیگری نظیر ید و فلوئر و مواد نگهدارنده به آن اضافه می‌شوند.

ید شیمیایی اضافه شده قابلیت حلالیت بسیار بالایی دارد و به شدت ناپایدار است و بر اثر عوامل چون رطوبت و گرما اکسیداسیون شده و از بین می‌رود. به همین دلیل در کشورهای توسعه نیافته که از تکنولوژی‌های بسته بندی بی بهره‌اند، میزان ید مورد استفاده را بیش از اندازه افزایش می‌دهند تا در نهایت مقدار ید باقی مانده به حد استاندارد برسد. ید مورد استفاده در برخی از نمک‌های تصویه شده بیش از بیست برابر نیاز بدن است که سبب ایجاد بیماری در افراد می‌گردد، خصوصا برای افرادی که تیروئیدی پرکار دارند، سمی مهلک به حساب می‌آید.

۲. نمک دریایی

به نمکی اطلاق می‌شود که حاصل فرایند‌ طبیعی تبخیر آب دریا است و مواد معدنی نظیر کلرید، سدیم، ید و فلوئور را شامل می‌شود. رنگی مایل به خاکستری دارد و به نسبت سایر نمک‌ها طعم قوی تری دارد و گرانتر است. طعم خاص نمک دریا موجب خوشمزه تر شدن غذا می‌شود و اغلب سر آشپزان معروف از این نوع نمک استفاده می‌کنند. از خواص آن هم می‌توان به بهبود سلامت قلب، بهبود خواب، تعادل الکترولید، درمان دیابت، آرامش عضلات و… اشاره کرد.

۳. نمک معدنی

نمک معدنی حاصل استخراج سنگ نمک از معادن کوهستانی است. این مدل نمک شفاف و سفید است و طعم خوشمزه‌ای دارد و تلخ نیست.

بهترین نوع نمک کدام است؟

نمکی که طبیعی است و فاقد یُد و هرگونه مواد اضافی باشد، بهترین نوع نمک است. نمک خوب رنگی شفاف و سفید دارد، تلخ نیست و فسیل حیوانات و سایر آلاینده‌های طبیعی و شیمیایی در آن موجود نیستند.

در طب سنتی و اسلامی نمک معدنی (نمک کوهستان) به عنوان بهترین نمک معرفی می‌شود و نمک دریا را مناسب استفاده نمی‌دانند. اما امروزه با توجه به استفاده از نمک‌های شیمیایی ید دار، نمک دریایی گزینه بهتری به نسبت ترکیبات شیمیایی است. بسیاری از مردم به دلیل درشت بودن دانه‌های نمک‌های طبیعی و سخت بودن استفاده از آن‌ها از مصرف نمک طبیعی خودداری می‌کنند. اما شما می‌توانید با استفاده از مدل‌های مختلف نمک ساب به آسانی نمک‌های طبیعی را آسیاب کنید و طبخ غذا از آن بهره ببرید.

نظر طبیبان سنتی

دکتر حسن اکبری متخصص آسیب شناسی سلولی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید: امروزه مناقشه بزرگی بر سر نمک در محافل پزشکی در جریان است که بسیاری از آن ها به علت عدم شناخت کافی از نمک است. در حال حاضر نمکی که در بازار به عنوان نمک خوراکی در دسترس مردم است به علت تصفیه صنعتی تبدیل به سم سلولی شده است و برای سلامتی مضر است. مسلما آنچه در کتب پزشکی مدرن در مضرات نمک گفته شده در خصوص همین نمک صنعتی تصفیه شده است. در حالی که آنچه در طب ایرانی اسلامی در مزایای نمک صحبت شده، در مورد نمک صنعتی نیست و در مورد نمک بافری(متعادل) شده طبیعی است. مصرف نمک خالص صنعتی مانند استفاده از اکسیژن خالص به جای هواست که قطعا ریه های خود را از دست خواهیم داد! 

پس ما باید ببینیم نمک مفید که این همه تأکید بر مصرف آن شده چه نمکی است و چگونه باید آن را پیدا کنیم؟! نمک طبیعی که توسط بشر دستکاری نشده و در طبیعت وجود دارد مثل نمک دریا حاوی سدیم،کلر،پتاسیم،ید،منیزیم،روی و کلسیم به میزان لازم برای بدن است و با تعادل خود نه تنها مضر نیست بلکه مفید نیز هست! بنا بر این طب اسلامی ایرانی مصرف نمک طبیعی به خصوص نمک دریا را توصیه و مصرف نمک های صنعتی و تصفیه شده را نهی می نماید.

دکتر حسین روازاده از پزشکان طب سنتی و رئیس مجموعه علمی درمانی “احیای طب جامع ایرانیان” در کتاب “بهداشت تغذیه” می نویسد: از نمک در طول تاریخ همواره به نیکی یاد شده است و اگر امروزه بحث های ضد و نقیض در مورد نمک گفته می شود، به همان نمک موجود در بازار ارتباط دارد. بر اساس نتایج یک پروژه تحقیقاتی که بر روی برخی نمک ها در دانشگاه تهران انجام گرفته است، چنین نتیجه گیری می شود که به علت یک سری تغییرات ناشی از دستکاری در ماهیت نمک، تأثیرات مثبت آن کاملا منفی گشته و زیان آور می شود. 

دکتر حسین روازاده: نمک تصفیه شده ید دار از عوامل مشکوک سقط های زنان است! دکتر مهدی فهیمی از پزشکان مجرب طب سنتی و رئیس مؤسسه بین المللی ایرانیان ماد می گوید: توصیه می شود از نمک های تصفیه شده خیلی استفاده نشود و نمک دریا استفاده شود. 

منبع

دکتر حسین روازاده (مجموعه تصویری سفیر سلامت/لوح ۲/سلامت جسمی و عادتها) (کتاب بهداشت تغذیه/دکتر حسین روازاده/صفحه ۱۰۹)

دکتر حسن اکبری  (کتاب مثلث سلامت/جلد۱/صفحه ۱۷۱و۱۷۲)

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
برچسب ها
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن