نظر علما

نظر مرحوم آیت الله بهجت در مورد طب اسلامی

نظرها و دیدگاه های پیرامون طب اسلامی

طب ماثور از ائمه اطهار

  • مرحوم آیت الله العظمی محمد تقی بهجت در بخشی از بیانات خود متذکر شده بود که : «یکی از معمرین علمای نجف که حدودا ۱۰۰ سال از عمر شریفش می‌گذشت، می‌فرمود: تا این ساعت به طبیب مراجعه نکردم، عرض شد چه طور ؟ شما چه برنامه ای در زندگی پیاده کرده‌اید که تا کنون بیمار نشده‌اید؟ فرمودند فقط تابع شرع مقدس اسلام بوده‌ام، در خوردن غذاها از نظر کم و کیف و جهات دیگر، فقط به دستورات طبی دین عمل کرده‌ام».
  • و در ادامه افزودند: مرحوم مجلسی رحمه الله علیه نیز در یکی از مولفاتش نوشته است: « اگر انسان به طب ماثور از ائمه اطهار (علیه السلام) عمل کند، به بیماری مبتلا نمی‌شود زیرا آنان عالم به خواص ماکولات و سبزی ها و چیزهای دیگر هستند».
  • بنابراین بنده هم فی الجمله دیده ام شخصی به طب ماثور عمل کرد، حدود ۸۰ سال داشت و مریض نشده بود. زمانی که ما در نجف بودیم وبا زیاد شیوع داشت، ایشان به عیادت بیماران می‌رفت با این حال به بیماری دچار نشد  و فقط در اواخر عمر مرضش این بود که به نماز جماعت نمی آمد و به استراحت می‌پرداخت . البته برای کارهای دیگر به بیرون می‌آمد و نمی‌دانم که در وقت وفات مریض شد یا نه. پس انسان می‌تواند با رعایت آداب شرعی و دستورهای دینی، از اطبا مستغنی شود»
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
برچسب ها

اطلاعیه مهم!

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

توجه توجه!

برای شرکت در کلاس‌های آموزشی با گواهینامه معتبر انجمن علمی به لینک زیر مراجعه نمایید...

مژده مژده!

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن