اخبارانجمن علمی

بیانیه مهم انجمن درباره صحبتهای غیرکارشناسی در رسانه ملی

اخبار انجمن علمی طب سنتی ایران

در چند ماه اخیر شیوع و گسترش ویروس کووید ۱۹ و بیماری کرونا موجب تغییرات و تکانه های گسترده در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی شده و میلیون ها نفر به این بیماری مبتلا گشته و متاسفانه هزاران نفر جان خود را از دست داده اند.

در حوزه بهداشت فردی توصیه هایی از سوی مراجع ذیصلاح علمی منتشر شده که رعایت آنها تا درصد بالایی از ابتلای به این بیماری پیشگیری می کند.

در بخش درمان هم مطالعات گسترده ای بر روی این بیماری در تمام کشورهای جهان از جمله ایران در حال انجام است که اخبار آن در محافل علمی شنیده می شود.

در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی و مکمل نیز ۶٧ طرح  مطالعاتی کارآزمایی بالینی اکنون در مراحل مختلف هستند، که برخی به اتمام رسیده و پیشرفت های چشمگیری مشاهده می شود.

صحبتهای غیرکارشناسی در رسانه ملی و بیانیه انجمن در این خصوص

متاسفانه در چند روز اخیر «رسانه ملی» که باید به عنوان منبع معتبر انتشار آموزه های صحیح بهداشتی و درمانی سرآمد باشد، اقدام به دعوت از افرادی کرد که با تشخیص های فردی و غیرعلمی و توصیه های غیرکارشناسی موجب تشویش ذهنی جامعه‌ای شد که به خودی خود، روان آزرده ای از محدودیت های دوران کرونایی دارد.

تا آنجا که مهمان یکی از این برنامه ها با برداشتن ماسک خود جلوی دوربین اذعان می‌کند که به آن اعتقادی ندارد و با خوردن نمک هم از کرونا پیشگیری و هم آن را درمان می‌کند!

انجمن علمی طب سنتی ایران متشکل از صدها پزشک متخصص ولایتمدار، که همواره رسانه ملی را با معرفی متخصصین این رشته و اعضای هیات علمی دانشگاه های معتبر علوم پزشکی یاری داده است، توجه مقامات رسانه ملی و این کارشناس محترم را به این جمله رهبر معظم انقلاب جلب می کند که فرمودند:

«بعضی افراد حتی کار ساده‌ای مثل ماسک زدن را انجام نمی‌دهند که من واقعاً از آن پرستاری که فداکارانه در حال ارائه خدمت است خجالت می‌کشم».

قابل ذکر است یکی از نتایج نامبارک این سهل انگاری های رسانه ای در دعوت از کارشناسان، غبارآلوده شدن فضای جامعه و تشویش ذهن مردم و متخصصان در مورد علم شریف طب سنتی ایرانی و تعمیم نابخردی ها به کلیت آن است که عملا چهره طب ایرانی حقیقی  را که در بند ١٢ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بر توسعه و نهادینه کردن آن تاکید شده است، را نیز مخدوش می کند.

انجمن علمی طب سنتی ایران به نمایندگی از جریان دانشگاهی طب سنتی ایرانی، ضمن ابراز تاسف از این گونه بی دقتی های رسانه ای  از مطالب غیر علمی و سخیفی که به نام طب سنتی رواج داده می شود، اعلام برائت کرده و از مسئولان رسانه ملی دعوت می کند با دقت بیشتری نسبت به دعوت از فعالان طب سنتی اقدام نماید.

انجمن علمی طب سنتی ایران

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

مشاوره دکتر طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

فروشگاه محصولات سالم

برای خرید محصولات سالم و طبیعی طب سنتی به فروشگاه کنجد زیر نظر سایت طبایع مراجعه نمایید...

فروشگاه کنجد

اپلیکیشن جامع طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *