زیبایی و تناسب اندام

کاهش وزن با طب‌ سوزنی

بررسی روش های کاهش وزن در طب سوزنی و سنتی

کاهش وزن با طب سوزنی

در مکتب طب سوزنی، نقاط حساس با سوزن‌ها هدف گرفته می‌شوند تا کانال‌های انرژی تمیز شود و تعادل خون و چربی تنظیم شده و با تخریب سلول‌های چربی، اشتهای فرد کاهش یافته و در نهایت وزن کاهش یابد.

در طب سوزنی با تنظیم متابولیسم داخلی و تنظیم میزان جذب و دفع در واقع سیستم گوارشی بیمار متعادل می‌گردد و پس از رسیدن به وزن ایده‌ال دیگر بازگشت به وزن قبلی وجود ندارد.

طب سوزنی باعث دفع آب تجمع یافته در درون سلول های چربی (سلولیت) می شود لذا در افرادی که چاقی های موضعی مانند شکم و رانها دارند و از آب نمودن آنها عاجزند این روش بسیار موثر است و کاهش سایزی حدود ۵سانتیمتر در هفته اول ایجاد می کنند.

در طب سوزنی معمولاً به طور طبیعی هفته‌ای ۱ کیلو گرم کاهش وزن را خواهیم داشت که بیشتر از این حد مضر و البته کمتر از این نرخ بدون اشکال خواهد بود.

افراد در استفاده از طب سوزنی دچار هیچ گونه عارضه ای نمی شوند حتی به علت افزایش انرژی (سوخت و ساز) ایجاد شده در طول درمان احساس ضعف نمی کنند و حتی سایر ناراحتی های افراد مانند سردرد، میگرن، کمردرد، زانودرد، سرگیجه، عصبانیت، افسردگی، ریزش موها با این روش درمان می شوند. در صورتیکه در رژیم های غذایی ممکن ناراحتی های گوارشی ایجاد شود و یا ریزش مو و یا عصبانیت و غیره رخ می دهد. لذا بیمارانی که با نخوردن غذا دچار سردرد یا عصبی می شوند در این روش مشکلی نخواهد داشت.
در ضمن در این روش هیچ گونه ضعف و بی حالی ایجاد نمی شود بلکه انرژی افراد بیشتر و بهتر می شود.

البته توجه داشته باشید که همه روش های کاهش وزن قطعی و ۱۰۰ درصدی نیستند و روش طب سوزنی نیز از این موضوع مستثنا نیست.

بیشتر بخوانید!

کاهش وزن به روش طب سوزنی برای این افراد موثر تر است:

  • هر چه سن کمتر باشد و فرد جوان تر باشد (مثلازیر۳۵سال) موثر تر است.
  • علت چاقی مشکلات هورمونی مانند کم کاری تیروئید، تخمدانهای پر از کیست و غیره نباشد و در صورتی که عامل چاقی کم کاری تیروئید و یا مشکلات هورمونی زنان باشد اثر درمانی کمتر است.
  • علت چاقی بخصوص اگر در اثر پر خوری و پرخوری عصبی باشد کاهش وزن با طب سوزنی موثر تر است.
  •  افرادی که در ضمن طب سوزنی فعالیت ورزشی داشته باشند بیشتر لاغر می شوند.
  • افرادی که در هفته اول درمان بصورت کامل بی اشتها شوند بیشتر لاغر می شوند.

علل چاقی

مزاج سرد و تر معده باعث می‌شود که فرد هر غذایی بخورد تبدیل به چربی شود که سپس این چربی ‌ها در اندام‌ های خاصی در بدن جمع شود.

چاقی عمدتا به خاطر عملکرد ضعیف دستگاه گوارش و نا متعادل بودن میزان مواد غذایی هضم شده که وارد دستگاه گردش خون می‌شود، ایجاد شده و با بیماری‌هایی چون بالا رفتن قند خون، چربی خون، فشار خون، افزایش اسید اوریک و درد مفاصل خود را نشان می‌دهد.

درمان چاقی در طب سنتی

  1. مهمترین پروتکل کاهش وزن ؛ “جویدن خوب غذا در دهان” و چشیدن یک پر “نمک معدنی” است.
  2. استفاده کردن از مواد غذایی ” هاضم “یا هضم‌کننده (زنیان – زیره سبز – زیره سیاه) همچنین “مسهل عام” (برگ سنا + گل محمدی) و “ملینات “(خاکشیر و نیز تخم شربتی) است‌.
  3. از نوشیدن دمنوشها و داروهای مدر (مانند آب کرفس -تخم اسفند – اسطوخدوس) استفاده کنید؛ این داروها باعث افزایش برون‌ده ادرار شده و موجبات کاهش وزن را فراهم می‌آورند.
  4. مصرف داروهای معرق همچنین به‌کارگیری تدابیری که تعریق را در بدن افزایش دهد در کاهش وزن مفید است؛ از جمله این تدابیر می‌توان ورزش یا همان ریاضت کشیدن را نام برد.
  5. خویشتنداری و روزه‌داری نیز از راه های مناسب برای کاهش وزن است؛ تا زمانی که احساس گرسنگی ندارید از خوردن غذا بپرهیزید و هنوز که سیر نشده‌اید از سفره کناره‌گیری کنید؛ وعده “ناهار” را حذف کنید و در ماه چند روز روزه‌داری کنید.
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)

مشاوره دکتر طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

فروشگاه محصولات سالم

برای خرید محصولات سالم و طبیعی طب سنتی به فروشگاه کنجد زیر نظر سایت طبایع مراجعه نمایید...

فروشگاه کنجد

اپلیکیشن جامع طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *