تراریخته‌ها

تراریخته مجانی

تمام سویا و ذرت وارداتی تراریخته هستند!

آیا می دانید سالانه ۵ تا ۵.۵ میلیارد دلار محصولات تراریخته به کشور وارد می شود؟

در سال ۲۰۱۵ سطح زیر کشت محصولات تراریخته در دنیا ۱.۸ میلیون هکتار کاهش یافت. این اتفاق به دلیل جلوگیری ۳۸ کشور توسعه یافته از کشت این محصولات در کشورهای خود بود. به همین دلیل کمپانی‌ های تبلیغ‌ کننده تراریخته، به دنبال جلب رضایت کشورهای جهان سوم به منظور جلوگیری از کاهش سطح زیر کشت این محصولات هستند، تا جایی که بذرهای تراریخته را مجانی در اختیار این کشورها قرار می‌دهند! در حال حاضر چهار کشور آمریکا، برزیل، کانادا و آرژانتین حدود ۹۰ درصد محصولات تراریخته دنیا را تولید می‌ کنند و چهار محصول ذرت، کلزا، سویا و پنبه بیشترین سهم را از این محصولات دارند.

به گفته رئیس سازمان غذا و دارو، فقط دو محصول سویا و ذرت به صورت تراریخته یا اصلاح ژنتیکی شده در بازار کشور وجود دارد و درج برچسب تراریخته بر روی این محصولات نیز اجباری شده است. این در حالی است که تمام سویای وارداتی به ایران تراریخته است و از سوی دیگر بیش از ۶ میلیون تن ذرت همچنین بخش اعظم غذای دام و طیور ما که وارداتی است تراریخته است.

با تحقیق و بررسی و گرد‌آوری اطلاعات پراکنده موجود می‌توان گفت که محصولات تراریخته زیر در سفره غذایی مردم ایران وجود دارد اما متاسفانه به‌دلیل نزدن برچسب تراریخته، مردم واقعا سردرگم در تشخیص آنها هستند و فقط بروی چند نوع روغن نباتی که برخی از آن را در تصاویر پایین مشاهده می کنید،‌ نوشته شده: “دستکاری ژنتیکی شده یعنی تراریخته”

روغن تراریخته
روغن تراریخته
روغن تراریخته
روغن تراریخته
روغن تراریخته
روغن تراریخته
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)
برچسب ها

اطلاعیه مهم!

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

توجه توجه!

برای شرکت در کلاس‌های آموزشی با گواهینامه معتبر انجمن علمی به لینک زیر مراجعه نمایید...

مژده مژده!

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن