خوردن و آشامیدن

صبحانه سالم

تدابیر طب سنتی برای صبحانه ای سالم

هر فرد باید با توجه به مزاج و قوت وع ادات غذایی خود، غذایش را انتخاب کند، همچنین غذای وعده صبحانه باید به گونه ای باشد که در طول روز انرژی ما را تامین کند. عسل و تخم مرغ عسلی آب پز شده از دیگر غذاهای مفید برای وعده صبح است و علت توصیه به خوردن پنیر و گردو در شب ، جذب بیشتر کلسیم در این ساعت از شبانه روز است.

خاکشیر، انجیر و زیتون برای صبحانه

بهتر است هر روز صبح از این مواد استفاده شود چون سیستم گوارش را تنظیم می کنند و موجب شادابی و سلامتی می شوند.

خاکشیر بعد از مصرف، تولید موسین کرده و روده را پاک سازی و آن را فعال می کند. قند فراوان موجود در انجیر سلول ها را فعال کرده و انرژی زیادی تولید می کند. انجیر همچنین حرکات دودی روده را تنظیم می کند. زیتون نیز دیواره روده را پاکسازی کرده و مانع رسوب آهن موجود در غذا در دیواره روده می گردد. همچنین جداره دیوارۀ عروق خونی را تمیز و از رسوب چربیهای خطرناک مانند LDL موجود در خون که باعث آرترواسکلروزه شدن دیواره عروق می شود جلوگیری کرده و باعث کارکرد ایده آل قلب میگردد و از بروز سکته قلبی جلوگیری میکند. رسیده آن معتدل مایل به گرم است. بهترین نوع آن سبز رسیده و پرورده آن است. زیتون همچنین مقوی معده و اشتهاآور است. مصلحش مغز گردو و بادام و سرکه و روغن هاست (زیتون پرورده).

بهترین نان برای صبحانه

طبیعت گندم گرم و معتدل است و نان سنگک به جهت دارا بودن سبوس گندم و استفاده کمتر از جوش شیرین بیش از سایر نان‌ها توصیه می‌شود. جو غذائیت کمتری نسبت به گندم دارد و طبیعت آن سرد و خشک است، لذا نفاخ نیز هست. مداومت در مصرف نان جو برخلاف نان گندم سبب لاغری می‌شود. غذائیت برنج نیز کمتر از گندم است ولی مداومت در خوردن نان برنج موجب چاقی و افزایش وزن می‌شود…

شیر و کیک یا بیسکویت و چای صبحانه ی خوبی برای کودکان محسوب نمی شوند

شیر و کیک یا بیسکویت و چای اصلا صبحانه‌ی خوبی برای کودکان محسوب نمی‌شوند و فقط منبع کربوهیدرات هستند.
خوردن بیسکویت سبوس‌دار با چای، تنها باعث بالارفتن قندخون و افت شدید آن قبل از ناهار می‌شود که کودک را بسیار گرسنه می‌کند. محصولات کارخانه‌ای که دارای افزودنی‌ها و مواد نگهدارنده هستند‌ طبع سرد دارند، پس مصرف روزانه و پشت سر هم آن‌ها، باعث سردی بدن و بروز بیماری‌های مختلف می‌شود که از معروف‌ترین آنها ام.اس می باشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

مشاوره طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

آکادمی طبایع

برای شرکت در کلاس‌های آموزشی با گواهینامه معتبر انجمن علمی به لینک زیر مراجعه نمایید...

مشاهده کلاس‌ها

اپلیکیشن طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *