تراریخته‌ها

شرکت مونسانتو

نقش شرکت مونسانتو در تولید محصولات تراریخته

درباره شرکت

مونسانتو، یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده بذر تراریخته، قبلا تولیدکننده انواع مختلفی از مواد شیمیایی بوده است. کمپانی مونسانتو که متعلق به یکی از بدنام‌ ترین خانواده‌ های یهودی صهیونیست است، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد سمی و بمب های شیمیایی و اتمی طی قرن بیستم میلادی به‌ شمار می‌ رود که در حال حاضر نبض جریان تولید و تجارت محصولات تراریخته را در اختیار دارد.

این شرکت، بزرگ ترین شرکت تولید کننده بذر تراریخته در دنیا است یک شرکت آمریکایی است. شرکت مونسانتو در ابتدا یک شرکت تولیدکننده مواد شیمیایی مانند ساخارین، د.د.ت، آلاینده‌ های خطرناک مانند PCBs یا ترکیبات پلی کلره بی فنیل و عامل نارنجی بوده، در حال حاضر به عظیم‌ ترین شرکت جهان در عرصه فناوری‌ های زیستی تبدیل شده است. از سوی دیگر مونسانتو در کنار ترکیبات علف‌کش، گیاهانی را تولید می‌ کند که در مقابل این ترکیبات مقاوم هستند. در حال‌ حاضر در ژنوم بخش عمده‌ای از گیاهان تولید شده توسط این شرکت مانند دانه‌ های روغنی سویا و کانولا گونه‌ ای از کلزای تراریخته، ذرت و چغندر قند این ژن‌ های مقاوم به کار گرفته شده‌ اند.

جنایت‌ های مونسانتو سبب شده که در بسیاری از کشورهای جهان، جنبش‌های مردمی سلامت و محیط زیست، «روز علیه مونسانتو» را برگزار کنند.

مونسانتو هم‌ اکنون در ۶۱ کشور جهان نمایندگی و ۲۰ هزار نفر کارمند دارد؛ این شرکت آمریکایی ــ صهیونیستی برای پیشبرد اهداف تجاری خود از هیچ فسادی فروگذار نکرده است، برای نمونه، یکی از بزرگترین پرونده‌ های رشاء و ارتشاء بین‌المللی تاریخ مربوط به این شرکت است. ششم ژانویه سال ۲۰۰۵ دادگاه های آمریکا در پرونده‌ ای علیه مونسانتو، این شرکت را محکوم کردند؛ این کمپانی برای دستیابی به کشتزارها و منسوجات پنبه و بازار کشور اندونزی، به ۱۴۰ کارمند عالی‌رتبه و دون‌پایه اندونزی رشوه پرداخت کرده بود که پرداخت این رشوه‌ها در دادگاه به اثبات رسید.

در سال ۲۰۱۶ بایر آگ اعلام کرد که خواهان خرید مونسانتو درازای ۶۳ میلیارد دلار است که پس از موافقت دولت ایالات‌متحده آمریکا و اتحادیه اروپا در هفتم ژوئن ۲۰۱۸ این شرکت منحل گشت و سایت‌های تولیدی آن جزئی از بایر گردید. در تاریخ ۱۰ اوت ۲۰۱۸ دادگاهی در سان‌فرانسیسکو شرکت بایر را به جرم فروش سموم حاوی گلیفوسات، محکوم به پرداخت ۲۹۰ میلیون دلار به لی جانسون باغبان مبتلا به سرطان کرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

مشاوره دکتر طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

فروشگاه محصولات سالم

برای خرید محصولات سالم و طبیعی طب سنتی به فروشگاه کنجد زیر نظر سایت طبایع مراجعه نمایید...

فروشگاه کنجد

اپلیکیشن جامع طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *