مقالات علمی

رویکرد طب سنتی ایران و طب کلاسیک در تغذیه اختصاصی کبد در سلامت و بیماری

نویسندگان فائزه عسکری, مرضیه بیگم سیاهپوش, فاطمه نجات بخش
چکیده

زمینه : در دیدگاه طب کلاسیک ، کبد محل متابولیسم بسیاری از مواد ، ذخیره سازی گلیکوژن ، خونسازی و تولید نمکهای صفراوی میباشد. در دیدگاه طب سنتی ایران نیز کبد محل خونسازی و یا به عبارتی تولید خون میباشد . در هر دو مکتب ، این وظایف بسیار مهم بوده و اختلال هر یک از آنها منجر به ایجاد اختلالات اساسی در عملکرد کل بدن میشود .

هدف : هدف از این مطالعه ، بررسی دیدگاههای حکمای طب سنتی ایران درباره تغذیه اختصاصی و مناسب کبد در سلامتی و بیماری آن و در نهایت مقایسه اجمالی آن با دیدگاه طب کلاسیک در این زمینه بوده است.

روش بررسی : این مطالعه مروری بوده و با بررسی کتب معتبر و اصلی طب سنتی ایران در بخشهای تغذیه اختصاصی کبد و نیز دو مرجع معتبر از طب کلاسیک یکی در زمینه بیماریهای گوارش و کبد و دیگری در زمینه تغذیه و مشخص کردن اشتراکات ، اختلافات و افتراقات وسپس تجزیه و تحلیل محتوایی این مطالب انجام گرفته است .

یافته ها : هر دو مکتب با توجه به مبانی خود دارای دستوراتی در زمینه تغذیه مناسب کبد میباشند ، اما به دلیل افتراق در مبانی این دستورات کاملا با هم متفاوت هستند اما به هیچ عنوان یکدیگر را نقض نمیکنند.

نتیجه گیری : دستورات تغذیه اختصاصی کبد مرتبط با سلامت و بیماری در مکتب طب سنتی ایران بسیار گسترده تر از طب کلاسیک بوده و خوشبختانه این دستورات چندان پیچیده نبوده و استفاده و به کارگیری آنها ، در صورت اثباتشان با تحقیقات و مطالعات کافی ، نیاز به تسلط به مبانی طب سنتی ایران ندارد، لذا برای تمامی پزشکان قابل استفاده میباشند.

لینک دانلود مقاله رویکرد طب سنتی ایران و طب کلاسیک در تغذیه اختصاصی کبد در سلامت و بیماری
عنوان نشریه تاریخ پزشکی ،  تابستان ۱۳۹۳
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

مشاوره طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

آکادمی طبایع

برای شرکت در کلاس‌های آموزشی با گواهینامه معتبر انجمن علمی به لینک زیر مراجعه نمایید...

اپلیکیشن طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *