خوردن و آشامیدن

با مضرترین و پرخطرترین رفتارها برای کبد آشنا شوید!

بررسی چند رفتار مهم و پرخطر برای کبد و ارائه راهکارهای پیشگیرانه

کبد از لحاظ عملکرد و ساختار یکی از اندام‌های مهم و حیاتی بدن است که سلامت آن با سبک زندگی فعلی و رفتارهای غلط آن، به شدت در معرض خطر است! بنابراین اگر می‌خواهید به بیماری‌های کبدی مبتلا نشوید و سلامت کبد خود را حفظ کنید، با ما همراه باشید تا شما را با مضرترین و پرخطرترین رفتارها که روند عملکرد کبد را مختل می‌کنند، آشنا کرده و به بررسی و ارائه راهکار برای این چند رفتار پرخطر بپردازیم.

مضرترین رفتارها برای کبد و راهکارهای پیشگیرانه

قبل و بعد از خوردن غذا رعایت کنید!

  • مصرف هر نوشیدنی و غذا قبل از این که غذای قبلی از معده خارج شده باشد و رعایت نکردن ترتیب غذاها از مضرترین رفتارها برای کبد به شمار می‌آید.
  • ورزش و تحرک زیاد بلافاصله بعد از غذا موجب ناقص شدن فرآیند هضم غذا و رسیدن خلط خام و هضم نشده به کبد می‌شود که این کار برای این عضو حیاتی مضر است.

آب خیلی سرد ننوشید!

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر سلامت کبد اثر منفی می‌گذارد زمان‌هایی است که بر بدن احساس گرما غلبه دارد! که در این حالت فرد در اثر فعالیت زیاد یا سنگین، استحمام، انجام ورزش شدید، داشتن رابطه جنسی، در معرض هوای گرم قرار گرفتن و… دچار تشنگی و عطش شده و میل به نوشیدن آب سرد زیاد می‌شود.

  • در این زمان‌ها نباید به یک باره و مقدار زیاد آب نوشید! و بهتر است با روش‌های دیگر مثل استراحت در جای نسبتاً خنک و یا شست و شوی دست‌ها و صورت با آب سرد، ابتدا حرارت بدن را کاهش دهیم و سپس آب را به صورت جرعه جرعه بنوشیم.
  • رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است! زیرا نوشیدن آب خنک به مقدار زیاد در اوقات نامبرده شده، از مضرترین رفتار برای سلامت کبد است.

علت گرفتگی کبدی

مصرف زیاد قارچ‌ها، به خصوص قارچ‌های پرورشی باعث انسداد تدریجی عروق در بدن شده که نتیجه آن فراهم شدن زمینه پیدایش بیماری سُده (گرفتگی)‌ کبدی است.

‌بنابراین با آگاهی از رفتارهای مضر برای کبد، زندگی سالم و بهتری را تجربه کنید.

 
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

مشاوره دکتر طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

فروشگاه محصولات سالم

برای خرید محصولات سالم و طبیعی طب سنتی به فروشگاه کنجد زیر نظر سایت طبایع مراجعه نمایید...

فروشگاه کنجد

اپلیکیشن جامع طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *