معرفی کتاب

کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری

آشنایی با نقاط طب سوزنی، مکانیسم تاثیر طب سوزنی و بیماری‌هایی که با طب سوزنی درمان می‌شوند

 • طب سوزنی یکی از رشته‌های پزشکی است که در سراسر جهان گسترش یافته است. چینی‌های باستان معتقد بودند که بدن انسان علاوه بر گوشت و پوست و استخوان، دارای کالبد انرژیتیک است. انرژی در کانال‌هایی به نام مریدین جریان دارد. جالب است بدانید که امروزه با روش‌های علمی و دستگاه‌های الکترونیکی پیشرفته، این کانال‌ها قابل مشاهده هستند. همان طور که آب در رودخانه‌ها جریان دارد، انرژی نیز در این کانال‌ها ( مریدین‌ها ) در گردش است.
 • شناخت نقاط طب سوزنی، پایه و اساس درمان در این شاخه از طب است. چنانچه مکان دقیق این نقاط در درمان از راه طب سوزنی رعایت نگردد، اثر بخشی آن کاهش می‌یابد. بالطبع درمان به طور کامل صورت نمی پذیرد. دانستن این نقاط، علاوه بر درمان بیماری‌ها باطب سوزنی، در بادکش درمانی و طب فشاری نیز کاربرد دارد.
 • بنابراین در کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری سعی شده است با عکس های واضح و توضیحات کامل، نحوه پیدا کردن مسیر مریدین‌ها و نقاط طب سوزنی به پزشکان، دانشجویان طب سوزنی و علاقه مندان یادگیری طب فشاری آموزش داده شود.

معرفی کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری

 • کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری، تألیف دکتر عباس انصاری،  اولین کتاب اطلس رنگی در ایران به زبان فارسی می‌باشد. چاپ اول این کتاب در سال ۱۳۹۲، با ۱۷۶ صفحه و در قطع وزیری با کاغذ گلاسه در چهار رنگ چاپ شده است، اما چاپ مجدد آن در مهرماه ۱۳۹۵ و در ۱۸۷ صفحه انجام شد.
 • کتاب «اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری (ویرایش جدید)» شامل تصاویر کاملا رنگی از محل نقاط طب سوزنی ۱۴ مریدین (ریه – روده بزرگ – روده کوچک – کلیه – طحال – معده – قلب – سان جیائو – پریکارد – کبد – کیسه صفرا – مثانه – Ren – Du) می‌باشد و علاوه بر آن تصاویر رنگی محل ۳۵ نقطه اکسترا مهم را نیز دارا است.
 •  کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی با ۵۰۰ تصویر رنگی، علاوه بر شرح این نقاط، مکانیسم تاثیر طب سوزنی، آثار طب سوزنی و بیماری‌هایی را که با طب سوزنی درمان می‌شوند و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نیز هستند، توضیح می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری

 1. نقاط طب سوزنی ریه
 2. نقاط طب سوزنی روده بزرگ
 3. نقاط طب سوزنی معده
 4. نقاط طب سوزنی طحال
 5. نقاط طب سوزنی قلب
 6. نقاط طب سوزنی روده کوچک
 7. نقاط طب سوزنی مثانه
 8. نقاط طب سوزنی کلیه
 9. نقاط طب سوزنی پری کاردیوم
 10. نقاط طب سوزنی سانجیائو
 11. نقاط طب سوزنی کیسه صفری
 12. نقاط طب سوزنی کبد
 13. نقاط طب سوزنی کانال حاکم
 14. نقاط طب سوزنی/ کانال باروری
 15. نقاط اضافی شایع
 16. موقعیت نقاط کانال های طب سوزنی نسبت به کانال های مجاور

نقاط ویژه طب سوزنی

 • استفاده نقاط ویژه طب سوزنی که در زبان انگلیسی به آن acupoint و در زبان چینی xue wei گفته می‌شود در ماساژ توینا و طب فشاری نیز کاربرد دارد. ماساژ توینا، ماساژ درمانی ویژه طب سنتی چینی است که به ویژه در درمان دردها و بیماری های اسکلتی _ عضلانی کاربرد دارد. در ماساژ توینا درمان گر با حرکات مختلف دست این نقاط را تحریک کرده تا به نتیجه درمانی دلخواه دست یابد.

طب فشاری

 • طب فشاری نیز تحریک نقاط طب سوزنی با انگشت یا ابزارهای خاصی است که می‌تواند اثرات درمانی خاص خود را به ویژه در کاهش درد و برخی بیماری های دیگر داشته باشد.
 • ویژگی طب فشاری این است که هر فردی با دانستن موقعیت برخی نقاط خاص طب سوزنی و مهارت نحوه ایجاد فشار به این نقاط می‌تواند از آن برای مشکلات خود یا اطرافیانش استفاده کند که البته بدیهی است اثرات محدودی داشته و جایگزین درمان اصلی نمی‌باشد.

نویسنده یا مترجم

 • نویسنده یا مؤلف: دکتر عباس انصاری؛ پزشک و فارغ التحصیل طب سوزنی از دانشگاه CBIATC چین، عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران
 • مصحح یا ویراستار: دکتر امیر هومن کاظمی؛عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، استاد دانشگاه پکن و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی طب سوزنی.

انتشارات

انتشارات مانی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

مشاوره دکتر طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

فروشگاه محصولات سالم

برای خرید محصولات سالم و طبیعی طب سنتی به فروشگاه کنجد زیر نظر سایت طبایع مراجعه نمایید...

فروشگاه کنجد

اپلیکیشن جامع طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام جناب آقای دکتر امیر هومن کاظمی استاد عزیزم
  اگه امکان داره کتاب اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری رو برای من به آدرس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برام بفرستی.
  ارادتمند محمد احمدی جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *