خواب و بیداری

رو به قبله خوابیدن چه محاسنی دارد؟

دلیل علمی خوابیدن رو به قبله

دلیل علمی رو به قبله خوابیدن

در هنگام خواب بهتر است بدن در جهت مغناطیسی زمین یعنی رو به قبله باشد. چون در خون ما آهن وجود دارد. آهن موجود در خون به راحتی در حال گردش است. نخوابیدن در جهت مغناطیسی در دراز مدت سبب می شود خون به راحتی در گردش نباشد و باعث بیماری های قلبی گردد.

هارولد بور از دانشگاه ییل برای اولین بار به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی برد. نزدیک به ۷۰% از بدن ما را آب فراگرفته و مولکول های آب به صورت دو قطبی هستند و زمانی که ما در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیریم این مولکولها در جهت آن میدان قرار می گیرند و این پدیده باعث به هم ریختگی نظم میدان مغناطیسی ما می شوند.

بر طبق تصاویر بدست آمده از میدان مغناطیسی زمین اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد.

هنگامی که رو به قبله می خوابیم در واقع آهن تنظیم شده و باعث سالم ماندن بدنمان می شود و به بیماری های قلبی دچار نمی شویم. در غیر این صورت آهن در جدار رگ ها رسوب کرده و مقدار آهن بدن کاهش می یابد و این امر سبب تصلب رگ ها و عوارض قلبی گشته و به کبد به عنوان قسمت کننده آهن بدن لطمه شدیدی می زند.

توصیه خوابیدن رو به قبله در روایات

در روایات ما خوابیدن به چهار صورت تقسیم شده است که بهترین نوع آن برای مؤمن خوابیدن بر پهلوى راست و رو به قبله است. ‏امام على (ع) فرمود: خوابیدن بر چهار وجه است: پیامبران بر پشت می خوابیدند، چشمانشان نمی خوابید و در انتظار وحى خدا بودند، و مؤمن که بر پهلوى راست و رو به قبله می خوابد و پادشاهان و فرزندان آنها که بر پهلوى چپ می خوابند تا آنچه خورده‏ اند گوارا گردد و شیطان و برادرانش و هر دیوانه و مریض به روى خود می خوابند.

پس بهتر است طبق سنت پیامبر رو به قبله خوابید. منظور از رو به قبله خوابیدن این است که سر رو به مغرب و پا رو به مشرق قرار گرفته و صورت رو به قبله باشد.

منبع: کتاب طبیب خانواده

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۴ (۳ رای)

مشاوره طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

ورود به سامانه

آکادمی طبایع

برای شرکت در کلاس‌های آموزشی با گواهینامه معتبر انجمن علمی به لینک زیر مراجعه نمایید...

مشاهده کلاس‌ها

اپلیکیشن طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

دانلود برنامه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (3 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: