خوردن و آشامیدن

توصیه هایی درباره مواد غذایی

توصیه های طب سنتی درباره غذاخوردن و نگهداری مواد غذایی

غذای اضافی در بدن سم می شود

اگر به کتاب‏هاى پزشکى و داروسازى مراجعه کنیم، خواهیم دید دانشمندان در تعریف غذا، دارو، سم و تفکیک آن‏ها از یکدیگر، دچار مشکلاتى شده و نتوانسته‏اند تعریف دقیقى از لحاظ علمى براى آن‏ها پیدا کنند. از نظر مردم عامى، کلمات غذا، دارو و سم مفهوم معین و روشنى را دارد ولى اگر بخواهیم، از روى موازین علمى، آن‏ها را تعریف کنیم، به اشکال برخواهیم خورد، به این جهت، دانشمندان در تعریف آن‏ها موافق و هم صدا نیستند و هرکس، بنا به سلیقه خود، تشخیص و تعریفى براى آن‏ها قایل می شود که هیچ‏کدام جامع و کامل نیست. توضیح آنکه غذا ممکن است به‏عنوان دارو به کار برده شود یا دارو خاصیت موادغذایی نیز داشته باشد یا مانند سم اثر کند؛ مثلا، ویتامین‏ها و بعضى اسیدهاى آمینه، هم ‏روزه در جیره غذایى ما وارد شده و حکم غذا را دارند، در عین حال، براى بدن‏هاى ضعیف که دچار کمبود غذایى هستند از عناصر دارویى به شمار مى‏روند. هم‏چنین، بعضى از اجسام معدنى از قبیل ید، آرسنیک، فسفر و آهن، ظاهرا جزو داروها هستند ولى در حقیقت، آن‏ها را باید در ردیف مواد غذایى به شمار آورد، زیرا این اجسام در سازمان و ترکیب پروتوپلاسم زنده داخل مى‏شوند و از نظر ضرورتى که براى بافت‏هاى بدن دارند، باید جزو جیره روزانه غذایى باشند. در عین حال، همین مواد، یعنى، ید آرسنیک، فسفر و آهن اگر به مقدار زیاد داخل بدن شوند از سموم واقعى محسوب می ‏شوند و موجب اختلالات گوناگون خواهند شد. پس یک ماده غذایى یا یک ماده دارویى ممکن است بر حسب مقدارى که وارد بدن می شود، حکم سم را داشته باشد و این جمله ما را به یاد ضرب المثل معروف «همه چیز سم است در صورتى که به‏ اندازه مصرف نشود» می اندازد. بنابراین، هر نوع تعریف درباره غذا، دارو و اجسام سمّى را باید با احتیاط تلقى کرد.

بین میوه و غذا دو ساعت فاصله باشد

اگر می خواهید بعد از خوردن میوه دچار نغخ, درد معده و سوء هاضمه نشوید به این توصیه ها عمل کنید: بین خوردن میوه و موادغذایى باید دست کم دو تا ۱/۵ ساعت فاصله باشد چون در غیر این صورت، موجب سوء هاضمه می‌شود. پس از میوه‌های تر مانند سیب و انگور و هندوانه نباید بلافاصله آب نوشید وگرنه موجب نفخ شدید و سنگینی معده می‌شود. در همراهی میوه‌ها باید به گرمی و سردی آنها توجه شود. دو میوه نفاخ نباید همزمان استفاده شوند. سیب و انگور را می‌توان به عنوان غذا خورد ولی هندوانه و خربزه و طالبی برای این کار مناسب نیستند. سیب شیرین را می‌توان به همه توصیه کرد؛ گرم مزاج ها می‌توانند سیب ملس استفاده کنند. خوردن فالوده سیب با نصف استکان گلاب و کمی شکر یا نبات، موجب تقویت ذهن و قوای بدن می‌شود. زیتون حتما باید همراه غذا خورده شود نه پیش و پس از آن. انجیر و آلو برای رفع یبوست در رمضان مناسب‌اند و حتما باید رسیده و شیرین باشند. خوردن میوه‌های نارس موجب سوء هاضمه می‌شود.

غذای گرم درون پلاستیک نگذارید

استفاده از کیسه یا ظروف پلاستیکی در مواردی که غذای گرمی در آن قرار بگیرد یا درون فریزر قرار گیرند موجب خارج شدن مواد شیمیایی سمی از آن ها خواهد شد که بر روی باروری مردان و زنان تاثیر بسیار منفی دارد.  همچنین این مواد شیمیایی با تاثیر بر انسولین باعث دیابت نیز می شوند. موادی مانند نان به هیچ وجه نباید در ظروف پلاستیکی قرار گیرند مخصوصا در نانوایی که نان گرم است. مواد خریداری شده از فروشگاه را تا حد امکان در کیسه های کاغذی قرار دهید و نان را در پارچه بپیچید. مواد سمیِ پلاستیک همچنین باعث تغییر فعالیت سیستم ایمنی و بی خوابی می شوند.

فریز کردن مواد غذایی

آیا می‌ دانید فریز کردن مواد غذایی موجب کاهش ارزش غذایی آن می‌ شود؟ غذای کهنه سودازا است، حتی اگر طبع آن ماده غذایی سرد و خشک نباشد! سعی کنید تا جای ممکن از مواد غذایی تازه استفاده کنید، دوره نگهداری خیلی طولانی نباشد و مواد، داخل ظرف یا مشمای در بسته نگهداری شود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
برچسب ها
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن