پیج اینستاگرام طبایع
ما را دنبال کنید

مجموعه کتب قانون در طب اسلامی ایرانی

نوشته های مرتبط
4 دیدگاه
mahdi

سلام وقت بخیر سوال مهمی داشتم
اینجور ک گفته شده با رعایت تدابیر و توصیه های طب ایرانی اسلامی بیماری ها درمان و پیشگیری میشند
پس طبیب ای ک در این حوزه چندین سال درس خوانده به چه کارا ایی میاد؟
آیا کار طبیب فقط موکول میشه در شناسای بیماری و دادن نسخه درمانی، و دیگر بیمار با رعایت توصیه و تدابیر های طب نیازی به طبیب پیدا نمیکنه؟

محمدرضا میر

سلام دوست بزرگوار
تدابیر و توصیه های طب سنتی که در قالب اصول شش گانه (خوردن و آشامیدن، خواب و بیداری، اعراض نفسانی (حالات روحی)، آب و هوا، استفراغ و احتباس (دفع مواد زائد) و حرکن و ورزش) بیان میشن، قدم اول در پیشگیری و درمان هستند و کمک می‌کنند روند درمان سریعتر اتفاق بیفته و چه بسا برخی مشکلات ساده با همین رعایت ها بهبود پیدا کرده و درمان بشن.

اما بیماری ها و مشکلات جدی تر بسته به حضور پزشک، برای شناخت دقیق بیماری، تشخیص مزاج پایه، تشخیص مزاج سن، مزاج محیط، مزاجی که از حالت اعتدال خارج شده و سایر علائم بالینیه تا بتونه برای هر فرد به صورت اختصاصی نسخه تجویز کنه، چون همه بیماری ها با یک نسخه واحد درمان نمیشن و روند درمان هر فردی متفاوته. از طرفی اکثر کتب و منابع طب سنتی به زبان تازی و عربی هستند که دریافت مفهوم اصلی آن لازمه گذراندن دوره های تخصصی پزشکی در حیطه طب سنتیه و این که خیلی از مشکلات عصر حاضر در گذشته با عنوان کنونی وجود نداشته مثه کلسترول خون، اختلال تیروئیدی و … که یک فرد عادی فقط با خوندن کتاب و رعایت تدابیر نمی تونه روند درمان رو استخراج کنه و تجزیه و تحلیل پزشک رو می طلبه. کتب فارسی موجود هم برای افزایش آگاهی و راهنمایی شماست نه درمان کامل بیماری ها

سعید داوری

سلام
لطفا لینک جلد یازده رو بررسی کنید

امیر

سلام با تشکر از توجه شما، لینک اصلاح شد

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *