خوردن و آشامیدن

تدابیر مصرف برنج در طب سنتی

برنج خوب و طبیعی از نظر ارزش غذایی هم ردیف گندم است

برنج، مهم مثل نان

در مورد طبع برنج باید گفت که از دیدگاه حکمای طب سنتی ایران، برنج در سردی و گرمی معتدل است ولی در تری و خشکی، اندکی میل به خشکی دارد. برنج خوب و طبیعی هم ردیف گندم است و همان اندازه که نان در برنامه غذایی اهمیت دارد و به عبارتی غذای اصلی انسان به حساب میاد، برنج هم، چنین جایگاهی دارد.

آبکش یا کته؟

در حال حاضر اغلب خانواده ها برنج را بعد از اینکه جوش خورد، آبکش و بعد دم می کنند. علت این مسئله هم جلوگیری از به هم چسبیدن برنج ها و بهتر شدن ظاهر غذاست. در این فرآیند یعنی دور ریختن آب جوشیده برنج اتفاقاتی رخ می دهد که از دیدگاه طب سنتی به بررسی آن می پردازیم.

  • در کتب طب سنتی ذکر شده که اگر برنج در آب جوشانده شود، آب جوشیده آن دارای طبع گرم و جرم آن دارای طبع سرد می باشد. (این دو اگر در کنار هم باشند باعث اعتدال مزاج برنج می شوند).
  • پس آبکش کردن و دور ریختن آب آن موجب حذف قوه گرمی و ایجاد سردی در برنج می‌شود. با ذکر این نکته متوجه می‌شویم که دستور طبخ برنج به صورت «کته» بسیار علمی و هوشمندانه است.

ملاحظات و نکات مصرف برنج

  • برنج معمولاً به همراه یکی از خورش ها، کباب، یا همراه با برخی سبزی ها مصرف می شود. زیرا برنج به تنهایی غذاییت زیادی ندارد! (یعنی ماده زیادی از آن برای بدن تولید نمی شود، به بیان امروزی کالری آن زیاد نیست) ولی اگر با شکر سرخ یا شیر (شیربرنج) مصرف شود، غذاییت زیادی داشته و چاق کننده است.
  • از آنجایی که برنج طبع خشکی دارد مصرف بی رویه آن ممکن است موجب ایجاد یبوست شود، که این مسئله با مصرف شیر و شکر همراه آن برطرف می شود. بنابراین مصرف شکر سرخ و یا شیر علاوه بر اینکه خواص آنرا بیشتر می کند باعث کاهش اثرات بد آن نیز می شود. به عبارتی شیر و شکر مصلح برنج هستند.
  • برنج در حقیقت غذای انسان های سالم است! از آنجایی که در برنج دو قوه گرمی و سردی کنار هم هستند مصرف آن در بیماری های خیلی گرم و یا خیلی سرد مجاز نیست. چرا که در صورت مصرف برنج ماده بیماری بیشتر شده و بیماری تشدید می شود.
  • مصرف برنج در کودکان یا افراد مسنی که دچار یبوست مزمن همراه با درد هنگام اجابت مزاج هستند نیز مجاز نیست. این نوع یبوست قولنج نامیده می شود که با مصرف روغن بادام شیرین همراه برنج می توان به درمان آن پرداخت.
  • به کسانی که به روغن بادام شیرین طبیعی و مطمئن دسترسی ندارند توصیه میکنیم حریره بادام با شکر سرخ را برای این منظور استفاده کنند. البته بهتراست بادام استفاده شده تازه باشد (نه مغرهای شکسته که خشک شده)
  • هر روز هفته برنج نخورید، زیرا مصرف بیش از حد برنج موجب افزایش غلظت خون می‌ شود. سعی کنید فقط برنج ایرانی و همراه با زیره میل کنید.

پرهیز از خوردن برنج در وعده سحر در ماه رمضان

یک دیدگاه کاملا غلط وجود دارد که هنگام سحر غذا با برنج مصرف کنیم. در حالی که مصرف برنج در وعده سحر موجب ایجاد ضعف در طی روز می‌شود. غذای نانی (سبوس‌دار) جایگزین مناسبی بجای غذای برنجی است.
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)

مشاوره طبایع

همراهان گرامی طبایع می توانند برای تشخیص مزاج و انجام مشاوره تخصصی به لینک زیر مراجعه نمایند...

آکادمی طبایع

برای شرکت در کلاس‌های آموزشی با گواهینامه معتبر انجمن علمی به لینک زیر مراجعه نمایید...

اپلیکیشن طبایع

برنامه موبایل اندروید طبایع با امکانات بسیار آماده شد! جهت آشنایی با اپلیکیشن و دانلود به لینک زیر بروید...

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *