خوردن و آشامیدن

مبتلایان به کم خونی ترشی نخورند

ملاحظات طب سنتی در مورد مصرف ترشی

ترشی بخشی از فرهنگ غذایی ما ایرانیان است و نمی‌توان در خصوص خوب یا بد بودن مطلق آن صحبت کرد، اما باید توجه داشت که مصرف زیاد این ماده غذایی می‌تواند پیامدهای منفی برای مصرف کنندگان به ویژه زنان به همراه داشته باشد. مصرف زیاد ترشی توسط زنان منجر به تشدید کم خونی و فقر آهن در آنها شده و در ادامه افت فشار به همراه دارد.

مبتلایان به چاقی ناشی از قلت دم (کم خونی)، بایستی از مصرف حموضات یعنی ترش ها خودداری کنند. چرا که غذاها و میوه های ترش باعث پیری زودرس می شوند. شاید این سؤال در ذهن خواننده مطرح شود که چرا ترشی ها باعث بروز پیری زودهنگام می شود؟ در پاسخ باید گفت اسباب پیری را می توان دو امر بیان کرد: ۱- ضعف حرارت غریزی، ۲- خشک شدن رطوبت غریزی.

باید دانست که افراط در مصرف خوراکی های ترش مزه، از یک سو موجب ضعف می شود و اعضای بدن را خشک می سازد و از دیگر سو باعث تضعیف حرارت غریزی و از بین رفتن قوای بدن می شود. به این ترتیب، مزه ترش هر دو سبب پیری را در خود دارد. مبتلایان به قلت دم (کم خونی) بایستی در مصرف خوراکی های ترش مزه جانب احتیاط را مراعات نمایند تا عوارض ناشی از آن، موجب بدتر شدن مشکل شان نشود.

فصل مناسب برای مصرف ترشیجات

از نظر موقعیت زمانی، زمان مصرف ترشیجات، سه‌ ماهه زمستان و ماه اول بهار است؛ از خوردن ترشیجات در فصل تابستان و پاییز باید پرهیز کرد چون از نظر طب سنتی ایران، غذاهای فصل زمستان باید دارای طبع گرم باشند لذا توصیه می‌ شود کنار غذاهای با طبع گرم و خشک، مصرف ترشیجات را برنامه‌ریزی کرد.

چه زمانی نباید ترشی خورد؟

از خوردن ترشیجات در شب پرهیز کنید؛ خوردن سرکه و ترشیجات در شب باعث دفع بیشتر کلسیم از بدن شده و موجب پوکی استخوان و ضعف اعصاب و حتی سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود.

منبع: کتاب تجربه های بالینی طب ایرانی، محمد عبادیانی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)
برچسب ها
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن