پیج اینستاگرام طبایع

یبوست پاییزی را جدی بگیریم!

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
اکرم

خیلی ممنون خیلی خوب بود این توصیه ها و راهکارهای خوبی گفتین تشکر.
ببخشین من برای جلوگیری از این اتفاق هر روز ۲ قاشق غ بارهنگ رو با نبات و آب زیاد جوشانده و به اندازه یه فنجان همراه با لعابش میخورم و خیلی خوب و راحت هستم و آیا این روش و این مواد لعابی ضرری نداره برای روده ها برای استفاده هر روز و دراز مدت اشکالی پیش نمیاره؟

محمدرضا میر

سلام و درود. ممنونم، لطف دارید.
بله در کتب طب سنتی ذکر شده که برگ و تخم بارهنگ مقادیر زیادی فیبر دارند که به عنوان یک ملین طبیعی عمل کرده و با افزایش حرکات روده به پیشگیری و درمان یبوست کمک می کنند.و برای درمان یبوست پیشنهاد می شود که دو قاشق چای خوری تخم بارهنگ را در دو فنجان آب تصفیه شده خیس کنید تا لعاب بدهد و سپس بخورید یا یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ در یک لیوان آب جوشانده و میل کنید تا ترشح آنزیم های دستگاه گوارش تنظیم شود.
اما مصرف بارهنگ در حد مصرف دارویی و درمانی و برای مدت محدود عوارضی نداره، در دراز مدت باعث تنبلی روده میشه و روده شما شرطی میشه که حتما برای اجابت مزاج راحت باید مسهل یا ملین خاصی مصرف بشه. پس مصرف مدام این دسته از مسهلات ممنوع اما اگر برای یک مقطع زمانی مانند سه روز تا یک هفته آن هم برای درمان مشکل یبوست ایرادی نداره و شما اگر فکر می کنید در صورت عدم مصرف این مواد همیشه مشکل سختی اجابت مزاج خواهید داشت، بهتر است آن را اصولی درمان کنید. سپاس از شما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

پیشنهاد ویژه!

آنلاین | رایگان | پیشرفته