خوردن و آشامیدن

مضرات خشکبار تیزابی

خشکبار تیزابی عامل سرطان خون

تیزاب جهت مراقبت و جلوگیری از فساد و ماندگاری بیشتر مواد مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند با هموگلوبین خون ترکیب شود و می تواند بیماری های خطرناکی را به دنبال داشته باشد. در خرید خشکبار دقت نمایید که با تیزاب خشک نشده باشند.

خشکبار تیزابی عامل سرطان

دانه‌های گیاهی و خشکبار از ارزش غذایی بسیار برخوردار هستند و مصرف آن به بدن سود زیادی می‌رساند. تیزاب که نام دیگر اسید سیتریک است برای مراقبت و جلوگیری از فساد و ماندگاری بیشتر مواد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. خشکبار تیزابی بر اثر تبدیل به نیتریت و نیتروزامین با هموگلوبین موجود در خون ترکیب شده و بیماری های خطرناکی مانند سرطان خون را ایجاد می‌کند. توصیه می‌شود به جای خشکبار تیزابی از خشکبار تازه پوست کنده و یا میوه‌های تازه استفاده شود.

کشمش تیزابی

نمونه بارز آن کشمش های تیزابی است. برای مثال کشمش ۳ نوع دارد: آفتابی، تیزابی، انگوری. کشمش، میوه رسیده و خشک انگور است. کشمش آفتابی به میوه رسیده انواع مختلف انگور بی دانه اطلاق می شود که با تابش مستقیم آفتاب خشک شده و به رنگ قهوه ای در می آید. در حالی که کشمش انگوری به رنگ زرد کهربایی تا قهوه ای روشن موجود است و همراه دود گوگرد خشک می شود اما برای تولید انگور تیزابی از محلول های قلیایی استفاده می شود که محصول نهایی دارای رنگ زرد روشن تا قهوه ای خرمایی است. با توجه به نحوه توزیع انواع کشمش های موجود در بازار و امکان وجود آلودگی های میکروبی، آفت زدگی، میزان روغن، بقایای سموم و گوگرد محصول بیشتر از حد مجاز به مصرف کنندگان توصیه می شود که پیش از مصرف، کشمش را با آب شست وشو دهند تا روغن های معدنی، گرد و غبار و سایر آلودگی های احتمالی که در سطح محصول وجود دارند، به حداقل ممکن برسند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
برچسب ها
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن